Автогол помогна на Арсенал в зрелищен първи сблъсък със Спортинг

Автогол помогна на Арсенал в зрелищен първи сблъсък със Спортинг Снимка: Getty Images

Спортинг Лисабон и Арсенал завършиха 2:2 в атрактивен първи сблъсък от осминафиналите на Лига Европа.

На "Жозе Алваладе" тимът на Микел Артета поведе в резултата, но после допусна пълен обрат и имаше късмета португалците да си отбележат автогол за крайното 2:2.

Двата тима си размениха по едно идентично попадение преди почивката.

Първо Уилям Салиба вкара за Арсенал с глава след корнер, а после Гонсало Инасио стори същото, за да изравни резултата.

Още до края на полувремето съперниците бяха близо до втори гол и изпуснаха по един златен шанс.

Домакините започнаха силно втората част и в 55-ата минута Паулиньо направи 2:1 на празна врата след атака отдясно.

Арсенал извади късмет с изравнителния гол няколко минути по-късно, когато едно прострелно подаване се отклони в Хидемаса Морита и така халфът си отбеляза автогол за 2:2.

В друг от ранните осминафинали тази вечер Рома взе отличен аванс срещу Реал Сосиедад и победи с 2:0 на "Олимпико" в Рим.

Стефан Ел Шараауи откри още в началото при контраатака, а към края Мараш Кумбула с глава направи крайния резултат доста изгоден за Жозе Моуриньо и отбора му.