Барса е застрашена от ново отпадане в групите след загуба от Интер

Барса е застрашена от ново отпадане в групите след загуба от Интер Снимка: Getty Images

Интер победи Барселона с 1:0 на "Джузепе Меаца" в класическия сблъсък от група C на Шампионската лига.

Двата тима изиграха изключително напечен мач, който беше решен от малките детайли - включително победния гол на Хакан Чалханоглу и няколко ключови намеси на ВАР и главния съдия.

През първото полувреме Барселона привидно държеше инициативата, но по-опасните атаки бяха дело на домакините.

Първо можеше да бъде отсъдена дузпа за игра с ръка на Ерик Гарсия, но ВАР показа засада при атаката.

После Хоакин Корея вкара сам срещу Тер Щеген, но отново беше отсъдена засада.

Барса се отчете с един опасен удар на Усман Дембеле, но така и не успяваше да създаде работа на Андре Онана, а Роберт Левандовски беше изолиран от играта.

В добавеното време на първата част Интер нанесе удара си след много точно насочен изстрел по земя на Хакан Чалханоглу в далечния ъгъл.

Турският национал се разписа от дъгата на наказателното поле и осигури възможно най-добрия финал на полувремето за "нерадзурите".

През втората част Барселона продължи да атакува, но същевременно трудно да създава положения.

В 60-ата минута дойде най-доброто положение за каталунците, но Онана спаси удара на Дембеле.

Малко по-късно Педри вкара на празна врата след лошо излизане на Онана и в Барса си мислеха, че са изравнили. ВАР обаче се намеси, а реферът изгледа повторение и видя игра с ръка на Ансу Фати преди головия удар на Педри - затова голът беше отменен.

Към края отново дойде време ВАР да се намесва, тъй като от Барселона видяха игра с ръка на Дъмфрис в пеналта. И това решение обаче отиде в полза на Интер.

Поражението е второ поредно за Барса в група C и ситуацията на Шави и играчите му става доста сложна. Тимът е на трето място в класирането на 3 т. зад Интер и на 6 зад лидера Байерн.

Мачът срещу "нерадзурите" на "Камп Ноу" е точно след седмица и се превръща в ключов, ако "блаугранас" искат да избегнат второ поредно отпадане в групите на Шампионската лига.