Бесният Моуриньо: Исках да направя 11 смени на почивката

Бесният Моуриньо: Исках да направя 11 смени на почивката Снимка: Getty Images

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо бе бесен след загубата с 0:1 от Антверп в Лига Европа. Португалецът даде шанс за изява на доста от играчите, които, по принцип, не намират място в титулярния състав, но направи цели четири промени на почивката.

Деле Али, Стивън Бергвайн, Джовани ло Селсо и новото попълнение Карлос Винисиус отстъпиха местата си на терена след само 45 минути игра, но дори това не помогна на Тотнъм да вземе поне точка от визитата си в Белгия.

"Иска ми се да можех да направя 11 смени на почивката", каза Моуриньо след загубата.

24-годишният Али е един от замразените футболисти през този сезон. Английският полузащитник започна като титуляр едва три мача от началото на кампанията, като в два от тях бе заменен на почивката. В четвъртък вечер Али намери място сред титулярните 11 за първи път от месец насам.

На почивката в игра се появиха Хьон-Мин Сон, Ерик Ламела, Лукас Моура и Пиер-Емил Хьойбер. Хари Кейн, който също започна мача от пейката, но се появи на терена в началото на второто полувреме на мястото на Гарет Бейл, също не успя да обърне развоя на двубоя.

"Не искам да анализирам играта на отделни играчи. Не обичам да правя това. Имаме широк състав с много добри футболисти. Аз имам задължение да дам шанс на всеки, а от тях зависи дали ще го сграбчат с две ръце. Но тази вечер те направиха бъдещите ми избори много лесни", добави португалецът.

Това бе втора поредна победа за Антверп след тази в Разград над Лудогорец и така белгийският тим е лидер в групата с пълен актив от шест точки. Тотнъм е с три - колкото има и ЛАСК, също след победа над Лудогорец, докато българският тим е последен с нула.

Моуриньо похвали противника за победата и играта, като пое вината за загубата, но отново се закани на играчите си. В профила си в Instagram Жозе написа: "Слабото представяне носи слаби резултати. Надявам се всички в този автобус да са също толкова разочаровани, колкото съм и аз. Тренировка утре в 11 ч."

За Тотнъм предстои домакинство на Брайтън във Висшата лига през уикенда, след което идва гостуването на Лудогорец в Разград следващия четвъртък.