Безобразен ЦСКА се самоуби на "Армията"

Безобразен ЦСКА се самоуби на "Армията" Снимка: start-photo.bg

Безобразни грешки закопаха ЦСКА още на старта на квалификациите за Лигата на конфренциите. "Червените" загубиха домакинството си на румънския СЕпси с 0:2 и много трудно ще могат да обърнат развоя на двубоя в реванша.

И двата гола за румънците дойдоха след груби грешки в защитата на ЦСКА, за които "армейците" платиха скъпо.

Отбраната на домакините не функционираше добре още от началните минути. През първата част Сепси създаде няколко опасности пред Бусато, но с малко късмет и добри вратарски намеси ЦСКА запази вратата си суха.

След почивката обаче Сепси успя да се възползва от безобразната игра на тима на Саша Илич.

Гостите поведоха в 68-ата минута. Тогава Мено Кох не се ориентира добре и позволи топката да му бъде отнета на границата на наказателното поле. Бусато излезе добре и блокира първия удар, но при добавката Марио Рондон бе безпогрешен.

Финалният удар нанесе Роланд Варга девет минути преди края с красиво изпълнение. До него обаче се стигна след груба грешка на Бусато. Вратарят на ЦСКА излезе абсолютно безсмислено чак до тъча да гони една топка, не успя да се пребори за нея, след което Варга с далечен удар я прати в опразнената врата.

Снимка: start-photo.bg

"Армейците" също имаха някои добри възможности за гол през първата част, когато мачът бе двуостър и действията се пренасяха от едната до другата врата, но през втората бяха тотално надиграни от противника.

В края ЦСКА се размина и с трети гол във вратата си. "Деветката" на гостите Дамашкан нацели напречната греда с мощен шут, а от последвалия корнер страничната греда спаси Бусато.

В заключителните секунди ЦСКА можеше и да намали изоставането си. Фаетон излезе сам срещу вратаря на гостите след лошо връщане на топката, но съдията спря атаката на "червените" заради нарушение в средата на терена, което разгневи играчите и публиката.

Секунди по-късно Майкъл Естрада се измъкна от защитата и с глава засече центриране от фаул, но стреля покрай вратата.

Реваншът от втория квалификационен кръг за Лигата на конференциите между двата тима е след седмица.

Тагове: цска, сепси