Челси спести разгром на Реал, финалът ще е английски

Челси спести разгром на Реал, финалът ще е английски Снимка: Getty Images

Челси победи с 2:0 Реал Мадрид на "Стамфорд Бридж" и се класира за финала в Шампионската лига.

Играчите на Томас Тухел не оставиха никакво съмнение в превъзходството си в полуфиналния реванш и с общ резултат 3:1 продължават към мача за трофея, а там техен съперник ще е Манчестър Сити.

След равностойните начални минути Челси пое инициативата и организира няколко опасни атаки.

Тибо Куртоа се намеси на два пъти, а после гол на Тимо Вернер не беше зачетен заради засада.

Реал напомни за себе си с отличен удар на Бензема, който рязко се освободи, след като беше с гръб към вратата, но Едуард Менди блесна със страхотно спасяване.

В 27-ата минута Челси поведе след отлична атака, при която Канте направи двойно подаване с Вернер и после изведе Кай Хаверц. Прехвърлящият удар на Хаверц срещна гредата, но Вернер направи добавка на празна врата с глава - 1:0.

Реал отговори с нов опасен удар на Бензема, този път с глава, но Менди отново се справи страхотно.

През втората част "белите" бяха пълна нула в атака и с лекота допускаха положения пред вратата си, но Челси дълго не успяваше да се възползва.

Секунди след подновяването на играта Хаверц удари още една греда, този път след изстрел с глава.

После Мейсън Маунт и отново Хаверц направиха пропуски очи в очи с Куртоа.

Зинедин Зидан пробва да смени схемата и няколко от футболистите си, но Реал изглеждаше все по-изморен и безпомощен с напредването на времето, докато при контраакците на "сините" вторият гол висеше на косъм.

Той най-сетне падна в 85-ата минута, когато Канте отне една топка, тя достигна до резервата Пулишич, който центрира отдясно и Маунт засече за 2:0.

Финалът на Шампионската лига на "Ататюрк" ще се изиграе на 29 май.

Той отново ще е между два английски отбора, както и преди две години, когато за трофея спориха Ливърпул и Тотнъм.