Черно море отпадна от Лигата на конференциите след загуба от израелци

Черно море отпадна от Лигата на конференциите след загуба от израелци Снимка: start-photo.bg

Черно море отпада от квалификациите за Лигата на конференциите след загуба с 1:2 от Апоел Беер Шева.

Първият мач в Ловеч бе завършил при резултат 0:0, а в Разград тимът на Илиан Илиев на два пъти бе хванат неподготвен от статични ситуации и си плати скъпо.

И двата гола за израелтяните бяха дело на Елдер Лопеш, който на два пъти порази вратата на Пламен Андреев с глава.

Лопеш откри резултата за гостите в 25-ата минута, засичайки центриране от корнер на близката греда. Играчът на Апоел бе изпуснат от капитана Димов, Пламен Андреев също не излезе, за да посрещне топката и Лопеш от метър-два прониза българската врата.

"Моряците" изравниха осем минути по-късно. Андреас Калкан изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар от около 25 метра фронтално пред вратата. Вратарят на гостите стигна до топката, но ударът бе достатъчно силен, за да не му позволи да спаси.

В 64-тата Лопеш отново се измъкна от Димов и след центриране от фаул разстреля Андреев с мощен удар с глава от границата на малкото наказателно поле.

До края Черно море създаде няколко нелоши положения за гол, но не стигнаха до точен удар и този при гола си остана единственият в очертанията на вратата на противника.

В следващия кръг Беер Шева ще се изправи срещу чешкия Млада Болеслав.