Червен картон за Пике не спря головата фиеста на Барса

Червен картон за Пике не спря головата фиеста на Барса Снимка: Getty Images

Барселона стартира с разгромно 5:1 над Ференцварош в новия сезон на Шампионската лига.

Каталунците изиграха убедителен двубой на "Камп Ноу", помрачен единствено от червения картон на Жерар Пике, който няма да може да играе срещу Ювентус в следващия кръг.

Лионел Меси откри резултата в 12-ата минута от дузпа, а в края на полувремето Ансу Фати удвои с много технично изпълнение от въздуха.

Скоро след подновяването на играта Филипе Коутиньо направи 3:0, но после Пике задържа за фланелката откъсващ се нападател на съперника и беше изгонен, а от отсъдената дузпа Игор Харатин вкара попадението за Ференцварош.

Дори с човек по-малко Барса продължи с головете и до края се разписаха резервите Педри и Усман Дембеле.

Заради головете на Фати и Педри, Барселона стана първия отбор в историята на Шампионската лига с двама 17-годишни голмайстори в един двубой.

В другия мач от групата по-рано днес Ювентус победи Динамо Киев с 2:0 с два гола на Алваро Мората.

Така фаворитите събраха по 3 т., преди да се изправят един срещу друг в Торино.