Дебютът на Конте в Тотнъм предложи 5 гола и 3 червени картона

Дебютът на Конте в Тотнъм предложи 5 гола и 3 червени картона Снимка: Getty Images

Тотнъм победи трудно с 3:2 Витес у дома в дебюта на Антонио Конте като треньор на "шпорите".

Срещата от група G на Лигата на конференциите предложи доста емоции и зрителите видяха автогол и три червени картона. Домакините пък сами си направиха мача труден след мечтаното начало.

Още до 28-ата минута Тотнъм дръпна с 3:0 с голове на Хюн-Мин Сон, Лукас Моура и автогол на Расмусен от гостите.

Но преди края на полувремето Витес върна два гола, като първо Расмусен се разписа в правилната врата, а после Беро върна интригата за 2:3.

В 59-ата минута Тотнъм остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Кристиан Ромеро и последва труден период за Спърс.

След 80-ата минута обаче бяха изгонени двама играчи на нидерландците - първо Доеки получи второ официално предупреждение, а после вратарят Маркус Шуберт директно видя червения цвят заради игра с ръка извън наказателното си поле.

Тотнъм удържа победата и излезе на второ място в групата си със 7 т., докато Витес остава с 6.

Водач е Рен с 10 т., а на последното място е Мура с 0.