Дебютен гол и асистенция на Роналдо не стигнаха на Юнайтед за първото място

Дебютен гол и асистенция на Роналдо не стигнаха на Юнайтед за първото място Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 гостуването на Реал Сосиедад в последен мач от груповата фаза на Лига Европа, но остана втори в своята група "Е".

Мачът, ръководен от българския съдия Георги Кабаков, беше директна битка за първото място и Юнайтед се нуждаеше от успех с два или повече гола разлика, за да измести съперника си от върха.

Още в 17-ата минута младият Алехандро Гарначо оправда доверието на Ерик тен Хаг и откри резултата след отлична асистенция на Кристиано Роналдо.

За 18-годишния аржентинец това беше първи гол за Юнайтед.

"Червените дяволи" обаче така и не успяха да стигнат до нужния им втори гол, а в края на полувремето Давид де Хеа запази преднината им със страхотно двойно спасяване.

В последните минути финалните опити на английския тим да постигне целта също не доведоха до нищо и Манчестър Юнайтед ще трябва да участва в допълнителния плейофен кръг в средата на февруари срещу някой от отпадналите от Шампионската лига.

В групата Реал Сосиедад и Юнайтед завършват с по 15 т., но головата разлика е в полза на испанците.