Домакинско унижение за Милан в Лига Европа

Домакинско унижение за Милан в Лига Европа Снимка: Getty Images

Милан допусна първата си загуба от началото на сезона и тя беше изненадващо тежка.

"Росонерите" отнесоха категорично 0:3 от Лил в Лига Европа насред "Сан Сиро". Нещата за Милан в атака не се получаваха, а в отбрана бяха допуснати лековати голове - и трите дело на турския нападател Юсуф Язъджъ, записал паметен хеттрик.

В 22-ата минута той откри от дузпа, отсъдена след глупаво изблъскване на Алесио Романьоли.

Скоро след почивката Язъджъ направи 2:0 с изстрел извън пеналта и неубедителна намеса на Донарума, а няколко минути по-късно при контраатака реализира и третия гол.

Това е втори хеттрик за Язъджъ в група Н на Лига Европа, като той наниза три гола и при победата с 4:1 над Спарта Прага в първия кръг.

В класирането Лил вече е лидер със 7 точки пред Милан с 6, Спарта Прага с 3 и Селтик с 1.