След безумно начало ЦСКА отнесе три гола в Швейцария

ЦСКА загуби с 0:3 гостуването на швейцарския шампион Йънг Бойс в своята група А на Лига Европа.

Шокиращо слабо начало на срещата доведе до тежката загуба за "червените", която свежда до минимум шансовете им за излизане от групата.

ЦСКА остава и единственият тим без отбелязан гол в групите на Лига Европа след трите изиграни двубоя.

"Червените" започнаха кошмарно и бяха трагични в защита в откриващите минути.

Йънг Бойс откри чрез Феликс Мамбимби още във 2-ата минута и можеше да вкара още няколко пъти при следващите си атаки.

Густаво Бусато се отчете с две спасявания, но в 18-ата минута нямаше какво да направи, когато Сюлеймани се разходи покрай Юрген Матей и направи 2:0.

ЦСКА започна да атакува по-често, но продължаваше да играе тотално неориентирано в задни позиции и в 31-ата минута Мамбимби се разписа още веднъж за 3:0, оставен сам от Валентин Антов.

В 36-ата минута българският отбор имаше златна възможност да се върне в мача, но Али Соу уцели гредата със силен шут, а после Пеняранда и Георги Йомов не сполучиха при добавките.

През втората част ЦСКА опита да промени развоя и в 52-ата минута опасен удар на Пеняранда от фаул мина малко встрани от вратата.

Постепенно темпото спадна и мачът просто се доиграваше, а ЦСКА не стигна до повече чисти положения, от които да отбележи поне почетен гол.

В групата "армейците" са на дъното с 1 т., спечелена при равенството с Рома в миналия кръг.

Рома води със 7 т., а Клуж и Йънг Бойс са с по 4. По-рано днес "вълците" разгромиха Клуж с 5:0 у дома.