Дузпа на Митко Илиев изпрати Локо Пловдив напред, Славия отпадна

Дузпа на Митко Илиев изпрати Локо Пловдив напред, Славия отпадна Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като успя да отстрани черногорския Искра с 1:0 като гост.

По същото време Славия отпадна от турнира след загуба с 1:2, също като гост, на албанския Кукеси.

В Подгорица Локомотив надделя с гол от дузпа на капитана Димитър Илиев. Наказателният удар беше отсъден в 75-ата минута за нарушение срещу Илич.

Преди това и двата тима направиха пропуски и като цяло мачът беше доста равностоен, макар че тимът от Даниловград е абсолютен дебютант в Европа.

Срещу Кукеси Славия задържаше нулевото равенство до 57-ата минута, когато албанците получиха дузпа.

Дотогава вратарят Стериакис се отличи с добри спасявания за "белите", но нямаше шанс при удара на Езе от бялата точка - 1:0.

В 81-ата минута направилият дузпата Патев асистира, а Калоян Кръстев с хубав удар с глава в далечния ъгъл изравни.

4 минути по-късно обаче Купър засече по акробатичен начин едно центриране отдясно и донесе победата на Кукеси.

Така Славия приключи участието си в евротурнирите този сезон, докато Локомотив Пловдив се присъедини към ЦСКА във втория квалификационен кръг.

В Лига Европа продължава и Лудогорец след вчерашната загуба от Мидтиланд и отпадането от Шампионската лига.