ЦСКА се спаси от невъобразим резил срещу малтийци

ЦСКА се спаси от невъобразим резил срещу малтийци Снимка: Lap.bg

С големи затруднения ЦСКА-София победи с 2:1 малтийския Сайрънс в първия предварителен кръг на Лига Европа.

На празните трибуни на "Българска армия" "червените" изиграха шокиращо слаб мач срещу скромния съперник и се наложи да наваксват изоставане в резултата и с късен обрат да стигнат до победата.

Сайрънс пропусна и дузпа.

Още в началните минути гостите изтърваха две чисти положения, като при първото Густаво Бусато спаси, а после гредата му помогна.

В началото на втората част защитата на "червените" още веднъж увисна, Матей спъна откъсналия се Максуел и се стигна до дузпа за Сайрънс.

Самият Максуел обаче изпълни слабо и Бусато спаси наказателния удар.

В 69-ата минута Максуел все пак успя да се разпише след рикошет в Юга и малтийците поведоха.

Пет минути по-късно резервата Ахмед Ахмедов спаси ЦСКА от резила с хубав изравнителен гол от воле.

После за ЦСКА отново настъпиха затруднения на терена, но в добавеното време Али Соу донесе пълния обрат и победата на "армейците" с любезното съдействие на вратаря Касар.

Всъщност Соу опита да подаде, но Касар вкара топката в собствената си врата за крайното 2:1.

Така ЦСКА все пак успя да преодолее първия си противник в надпреварата и вече очаква следващия си съперник.