Ел Чоло: Възхитен съм

Ел Чоло: Възхитен съм Снимка: Getty Images

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне изрази възхищението си от феновете на отбора, които по думите му са изиграли ключова роля за победата над Интер с 2:1 в редовното време и 4:2 при дузпите в реванша от осминафиналите на Шампионската лига.

"Изпитвам голямо възхищение от нашите фенове - посрещането, което ни направиха днес, когато пристигнахме на стадиона и в началото на мача, беше много емоционален момент. И всичко това след лош мач срещу Кадис.

Признавам, че се опитах да предам на моите играчи, че сега не е моментът да моля феновете за подкрепа, а моментът да им благодаря. Нашите фенове играят решаваща роля на нашия стадион. Целият свят можеше да го види и това помогна на нашите играчи да се вдигнат днес срещу невероятен противник. Коке даде всичко от себе си и Гризман се раздаде, докато не можеше да тича повече. Мемфис влезе като резерва, когато наистина имахме нужда от него.

Да бъдеш сред четвъртфиналистите може да изглежда лесно, но не е", каза Симеоне пред репортери след мача.

Атлетико стигна до четвъртфиналите на Шампионската лига след победа срещу Интер с общ резултат 2:2 от двата мача и победа с дузпи с 4:2.

Симеоне разкри, че е имал сили да гледа дузпите и е следят реакциите на феновете.

"Просто гледах реакциите на феновете при дузпите, беше твърде емоционално" каза Симеоне.