Голям момент на Лукаку зарадва 70 000 на "Джузепе Меаца"

Голям момент на Лукаку зарадва 70 000 на "Джузепе Меаца" Снимка: Getty Images

Късен гол на Ромелу Лукаку донесе победата с 1:0 на Интер над Порто в първи осминафинал от Шампионската лига между двата тима.

70 хиляди души на "Джузепе Меаца" подкрепяха предано своите любимци и изригнаха в 86-ата минута, когато появилият се като резерва Лукаку осигури трудния успех.

Интер имаше преимущество през първото полувреме, но в повечето случаи Порто се отбраняваше добре.

Най-добрата ситуация преди почивката се откри секунди преди края, когато Алесандро Бастони стреля с глава, но Диого Коща инстинктивно направи невероятно спасяване и запази резултата 0:0.

Второто полувреме започна доста позитивно за гостите, които създадоха няколко добри ситуации.

Андре Онана се прояви отлично на вратата на Интер и не позволи на Порто да поведе, а междувременно Лукаку се появи в игра - но изглеждаше изолиран и до него не достигаха много топки.

В 78-ата минута Отавио получи втори жълт картон и Порто остана с 10 души, а "нерадзурите" бързо се възползваха.

4 минути преди края Барела центрира и ударът на Лукаку с глава срещна гредата. Топката обаче се върна в белгиеца, който реализира от воле и донесе успеха на своите.

Така Интер има отлични шансове за класиране преди реванша на 14 март.