Гранада изхвърли Наполи, въпреки че загуби на стадион "Марадона"

Наполи победи Гранада с 2:1 у дома на стадион "Диего Армандо Марадона", но това не беше достатъчно за тима на Дженаро Гатузо, който отпадна от турнира Лига Европа.

Пьотър Желински се разписа още в 3-тата минута, а Анхел Монторо изравни в 25-ата. Фабиан Руис отново даде преднина на домакините в 59-ата минута, а до края нов гол не падна. Преди седмица испанският тим победи с 2:0 на своя стадион и така се класира за следващата фаза на турнира.

ЛИГА ЕВРОПА (1/16 финали)

АРСЕНАЛ - Бенфика 3:2 (Общ резултат 4:3)

1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (21), 1:1 Диого Гонсалвеш (43), 1:2 Рафаел Силва (62), 2:2 Киърън Тиърни (68), 3:2 Пиер-Емерик Обамеянг (88)

ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС- Антверпен 5:2 (9:5)

1:0 Алфредо Морелос (9), 1:1 Лиор Рафаелов (32), 2:1 Нейтън Патерсън (46), 3:1 Райън Кент (55), 3:2 Дидие Ламкел Зе (57), 4:2 Борна Баришич (79-дузпа), 5:2 Седрик Итен (90+2)

ВИЛЯРЕАЛ - РБ Залцбург 2:1 (3:2)

0:1 Мергим Бериша (17), 1:1 Жерар Морено (40), 2:1 Жерар Морено (89-дузпа)

Хофенхайм - МОЛДЕ 0:2 (3:5)

0:1 Айрик Уланд-Андерсен (10), 0:2 Айрик Уланд-Андерсен (90+5)

Наполи - ГРАНАДА 2:1 (2:3)

1:0 Пьотр Желински (3), 1:1 Анхел Монторо (25), 2:1 Фабиан Руис (58)

Шахтьор - Макаби Тел Авив 1:0 (3:0)

1:0 Жуниор Мораеш (68)