"Гуардиола обиждаше страната ни и натискаше съдиите"

"Гуардиола обиждаше страната ни и натискаше съдиите" Снимка: Getty Images

Старши-треньорът на Порто Сержо обвини мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола, че е обиждал Португалия, както и че е натискал съдиите при победата на "гражданите" с 3:1 на "Етихад" в сряда вечер.

Луис Диас даде аванс на гостите след само 14 минути игра, но само шест по-късно Серхио Агуеро изравни от дузпа, а с голове на Илкай Гюндоган и Феран Торес през второто полувреме Сити стигна до победата.

"Имам много да уча от Пеп Гуардиола за начина, по който притиска съдиите и по който говори на противниковите играчи и противниковия щаб на скамейката - каза Консейсао пред португалска медия.

Той е фантастичен пример за това. Ще трябва и аз да се науча. Ние бяхме ангели в сравнение с него.

Той говореше за нашата страна, използвайки грозни думи. Поведението на Гуардиола бе изключително неприятно. Цялата скамейка на Манчестър Сити се държа така и ако някой трябва да се оплаква, то това трябва да сме ние.

Трябва да се извиня на нашите съдии в Португалия, защото аз също много се оплаквам, когато сметна, че са сгрешили. Но ако трябва да сравним тези на терена и в стаичката за ВАР тази вечер с нашите, международните съдии имат доста какво да научат от тези в Португалия.

Реферите изиграха голяма роля в този мач. Кракът на Маркезин е зле, защото той бе фаулиран, преди съдията да отсъди дузпата."

Пеп Гуардиола не спомена Консейсао по време на своята пресконференция след мача, като похвали Порто за начина, по който е провел мача. Двамата треньори ще се изправят един срещу друг отново в началото на декември в предпоследния кръг от груповата фаза.