Интер не се огъна на "До Драгао" и продължава напред в Лигата

Интер не се огъна на "До Драгао" и продължава напред в Лигата Снимка: Getty Images

Интер се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като удържа Порто и завърши 0:0 с португалците на "До Драгао".

Така победата с 1:0 в първия мач се оказа достатъчна на "нерадзурите", които заложиха на здрава защита и на много борба, за да изпълнят целта си тази вечер.

Мачът беше доста скучен и не предложи много положения, а домакините така и не успяха да превземат вратата на Андре Онана.

Стражът спаси далечен удар на Урибе още в третата минута, но оттам нататък мачът стана доста равностоен.

След почивката Порто все по-трудно успяваше да организира нещо опасно, но в последните минути дойдоха златните шансове да бъде вкаран сблъсъкът в продължения.

Първо Дъмфрис изчисти от голлинията, а Интер извади късмет, защото на два пъти и гредите помогнаха.

Пепе Акино от домакините пък получи втори жълт картон и беше изгонен.

Интер ще играе четвъртфинал в Шампионската лига за пръв път от 2011 г. насам.