Интер се класира за финала с разгром

Интер се класира за финала с разгром Снимка: Getty Images

Интер разби Шахтьор Донецк с 5:0 и се класира по безапелационен начин за финала в Лига Европа.

Футболистите на Антонио Конте показаха невероятна ефективност и особено през второто полувреме тотално сломиха съпротивата на съперника.

В спора за трофея този петък, 21 август, те ще се изправят срещу хегемона в турнира Севиля.

Тази вечер Интер откри в 19-ата минута, когато вратарят на украинците Пятов сгреши при подаването в опита си да изнесе топката.

"Нерадзурите" се възползваха, Барела центрира отдясно и Лаутаро Мартинес се разписа с глава.

Шахтьор успя да създаде добро положение едва в 62-ата минута, когато Ханданович спаси отблизо удар на Жуниор Мораес.

Две минути по-късно Интер реши всичко с втори гол. Данило Д'Амброзио беше изпуснат след един корнер и направи преднината на отбора си доста по-комфортна.

След това "нерадзурите" набързо отбелязаха още два гола, като първо Лаутаро покачи на 3:0, а после асистира на Ромелу Лукаку за 4:0.

Към края Лукаку отбеляза още един гол като демонстрира скоростта си, надбяга Хочолава и оформи крайния резултат.

Няколко пропуска в тези минути спасиха Шахтьор от още по-унизително поражение.