Куп пропуски и седма поредна победа за Челси

Куп пропуски и седма поредна победа за Челси Снимка: Getty Images

Челси вече е почти сигурен осминафиналист в Шампионската лига, след като надделя с пестеливото 1:0 в гостуването на Малмьо от група H.

Гол на Хаким Зиеш през втората част реши сблъсъка и изравни Челси по точки с Юве преди двубоя на "бианконерите" със Зенит.

Зиеш се разписа в 56-ата минута след асистенция на Калъм Хъдсън-Одой, а "сините" направиха редица пропуски чрез Кай Хаверц, Маркос Алонсо, Тиаго Силва и завърналия се в игра Кристиан Пулишич.

Все пак един гол стигна на тима на Томас Тухел да запише седма поредна победа във всички турнири.

Челси е втори в групата с 9 т., колкото има и Ювентус, но италианците са с мач по-малко.

В следващия кръг лондончани посрещат именно Юве у дома в директен сблъсък за първото място.