Локо беше на 10 минути от чудото, но два червени картона съсипаха всичко

Локо беше на 10 минути от чудото, но два червени картона съсипаха всичко Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив поведе на Тотнъм, но допусна пълен обрат и отпадна от Лига Европа след загуба с 1:2 от английския тим.

В драматичния мач на "Лаута" от втория квалификационен кръг на турнира, носителите на Купата на България бяха на 10 минути от абсолютното чудо срещу тима на Жозе Моуриньо - но после логиката възтържествува след фатална ситуация, в която се стигна до дузпа за "шпорите" и до два червени картона за домакините.

Играчите на Бруно Акрапович се държаха геройски и успяваха да спрат звездите на съперника, без да допускат твърде много положения пред вратата си.

В 11-ата минута Хюн-Мин Сон удари гредата, но като цяло Тотнъм трудно създаваше опасности.

Така се стигна до 71-ата минута, когато при първия си ъглов удар в срещата Локомотив поведе.

Появилият се като резерва Георги Минчев откри с глава след майсторски отклонена топка към далечната греда от страна на Димитър Илиев.

Секунди по-късно Локо създаде ново прекрасно положение, но Уго Лорис спаси удара на Бирсент Карагарен.

В 77-ата минута Спърс най-сетне създадоха нещо сериозно и Алмейда отби с ръка пред голлинията.

Бранителят на домакините получи директен червен картон, а Карагарен също беше странно изгонен за втори жълт. В ситуацията можеше да бъде отсъден фаул срещу вратаря Луков, но реферът Харм Осмерс даде едно рамо на фаворита в срещата.

По-късно стана ясно, че Карагарен е получил втория си жълт картон, защото започна да копае точката на дузпата и така опита да затрудни изпълнението на наказателния удар.

Така Локо остана с 9 души, а Хари Кейн изпълни неспасяемо от бялата точка и изравни за 1:1.

"Смърфовете" не успяха да удържат до края и в 85-ата минута Танги Ндомбеле засече отблизо за крайното 2:1.