Лудогорец надигра Бетис, но една грешка доведе до провал в Разград

Лудогорец надигра Бетис, но една грешка доведе до провал в Разград Снимка: start-photo.bg

Лудогорец изпусна да си осигури продължаване в турнира Лига Европа, след като загуби домакинството си на Бетис с 0:1.

Разградчани бяха по-активният отбор през целия мач и създадоха повече положения пред противниковата врата, но така и не успяха да релизират нито едно от тях.

Домакините започнаха много активно и предизвикаха две ранни спасявания на Клаудио Браво след далечни удари.

В 40-ата минута Лудогорец изпусна страхотно положение да вкара. Игор Тиаго бе изведен добре зад отбраната, домакините бяха двама на един, но подаването на Тиаго не мина и бе пресечено след шпагат на Миранда.

Единственото попадение в срещата падна в 56-ата. При изпълнение на един тъч защитата на "орлите" заспа. Резервата Луис Енрике намери друга резерва - Набил Фекир, който се бе появил на почивката и от воле разстреля Пад.

До края Лудогорец потърси изравнително попадение, но трудно стигаше до ситуации пред Браво.

Загубата оставя тимът на Анте Шимунджа на второ място със седем точки, на шест зад лидера Бетис. По-късно тази вечер Рома излиза срещу последния ХИК Хелзинки и при победа ще може да се изравни с "орлите".

Това означава, че всичко за Лудогорец и "вълците" ще се решава в директния двубой на "Олимпико" в последния кръг. Вторият продължава в Лига Европа, а третият ще играе в Лигата на конференциите напролет.