Лудогорец си осигури европейски футбол и напролет

Лудогорец си осигури европейски футбол и напролет Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец се доближи до елиминациите в Лига Европа с много важна победа с 2:0 над ХИК Хелзинки на "Хювефарма Арена".

На свой терен в Разград шампионите на България показаха, че са по-класният отбор от ХИК и този път победиха след равенството във Финландия преди седмица.

Успехът гарантира, че Лудогорец ще играе в евротурнирите и напролет - в най-лошия случай "орлите" ще завършат трети в група "C" и ще продължат в Лигата на конференциите след Нова година.

Българският тим имаше преимущество през първата част, но не стигаше до чисти положения до 38-ата минута, когато откри резултата.

Дени Групер стреля много силно отляво и Хазард изби топката в собствената си врата за 1:0.

Минута преди края на първата част Лудогорец допусна първата си голяма грешка в отбрана, но Падт спаси удара на Абубакари.

В началото на второто полувреме финландците станаха по-агресивни и за "орлите" последваха трудни минути.

В най-критичната ситуация Сисиньо изби пред голлинията и изравнителният гол се размина.

Лудогорец чакаше своите възможности на контраатака и в 64-тата минута Рик Джонатан вкара успокояващото попадение за 2:0, след като получи пас от откъсналия се Текпетей.

В края трети гол на домакините беше отменен заради засада, а Райтала от гостите получи червен картон за удар срещу Спас Делев.

Футболистите на Анте Шимунджа са в отлична позиция за класиране на едно от първите две места в групата и в най-оптимистичния сценарий могат да атакуват дори първата позиция.

Лудогорец е на второ място в класирането със 7 т. Води Бетис с 10, а на третото място е Рома с 4.

Разградчани ще посрещнат Бетис в Разград след две седмици, а после е мачът им срещу Рома на "Олимпико", който най-вероятно ще бъде директен сблъсък за второто място.