Милан не убеди с човек повече, но взе комфортен аванс на "Сан Сиро"

Милан не убеди с човек повече, но взе комфортен аванс на "Сан Сиро" Снимка: Getty Images

Милан победи с 4:2 Славия Прага на "Сан Сиро" в зрелищен мач от осминафиналите на Лига Европа.

Ранен червен картон за гостите даде възможност на италианския тим да реши всичко още преди реванша, но чехите се бориха до последно, за да запазят интригата жива.

Малик Диуф беше изгонен за грубо нарушение в 26-ата минута, а не след дълго Оливие Жиру откри резултата с глава.

Дудера обаче бързо възстанови равенството със страхотен шут от воле.

Милан се активизира и отбеляза два светкавични гола в края на полувремето, като първи се разписа Райндерс, а после и Рубен Лофтъс-Чийк.

През втората част "росонерите" не успяха да се възползват от численото си предимство, а Славия Прага отбеляза още един много красив гол с изстрел на Шранц в далечния ъгъл.

Все пак в 85-ата минута Милан си осигури комфортен аванс от два гола благодарение на Рафаел Леао, който направи бърз пробив отляво и пусна топката към далечния ъгъл.

Минимално докосване от Кристиан Пулишич прати попадението на сметката на американеца за крайното 4:2.