Норвежци замразиха ЦСКА на последното място в групата

Норвежци замразиха ЦСКА на последното място в групата Снимка: Lap.bg

ЦСКА се бетонира на последното място в групата си в Лигата на конференциите след поредната загуба.

Играчите на Стойчо Младенов отстъпиха с 0:2 в тежкото гостуване на норвежкия шампион Будьо/Глимт.

ЦСКА не надскочи себе си и отново показа, че не е на ниво европейски футбол, а този път повлияха и неприятните условия за игра - минусовите температури и изкуственият терен.

От самото начало "червените" бързо отстъпиха инициативата на домакините и рядко успяваха да си разменят няколко точни паса.

В 25-ата минута Будьо/Глимт откри след меко центриране на Пелегрино, засечено от Фет в далечния ъгъл на Бусато.

През втората част ЦСКА заигра малко по-добре и мачът беше по-равностоен, но до сериозни положения пред вратата на Будьо/Глимт така и не се стигна.

В 85-ата минута норвежците отбелязаха втори гол чрез Ботхайм след асистенция на Солбакен и така Будьо/Глимт отново излезе начело в групата с 11 т.

Следват Рома с 10, Зоря Луганск с 6 и ЦСКА с 1.

В последния кръг на 9 декември "червените" приемат Рома в мач за престиж, но надеждите не са големи, а сивото представяне на българските отбори в евротурнирите продължава с пълна сила.

По-рано тази вечер и Лудогорец изигра пореден изключително безличен мач и отстъпи с 0:1 на Цървена звезда.