Празничната вечер за Юве продължи с класиране на полуфинал

Празничната вечер за Юве продължи с класиране на полуфинал Снимка: Getty Images

Ювентус се класира по изстрадан начин за полуфиналите на Лига Европа след равенство 1:1 като гост на Спортинг в четвъртфиналния реванш.

Така успехът с 1:0 у дома се оказа достатъчен на Юве, за да спечели в общия резултат.

Това е втора страхотна новина за клуба тази вечер, след като по-рано на "бианконерите" бяха върнати отнетите 15 т. от актива в Серия "А".

На "Жозе Алваладе" гостите стартираха успешно с гол на Адриен Рабио още в 9-ата минута.

Французинът се възползва от разбъркване след ъглов удар и от вратарското поле откри резултата.

След 20 минути игра обаче Рабио направи дузпа заради нарушение срещу Угарте. Маркъс Едуардс върна надеждите на Спортинг с гол от бялата точка за 1:1.

До края португалците имаха повече положения, но така и не успяха да стигнат до втори гол, който щеше да вкара двубоя в продължения.

Играчите на Масимилиано Алегри пък трябваше да положат доста усилия, за да изпълнят целта си, помогнаха им и два пропуска на Коатес в края.

Юве продължава към полуфиналите, където ще срещне серийния победител в турнира Севиля.