Пропиляна дузпа помогна на Интер, Юнайтед с пълен обрат на "Олд Трафорд"

Пропиляна дузпа помогна на Интер, Юнайтед с пълен обрат на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Интер направи успешно завръщане в Лига Европа и отстрани испанския Хетафе на осминафиналите с победа с 2:0 в Гелзенкирхен.

Ромелу Лукаку и Кристиан Ериксен отбелязаха головете за тима на Антонио Конте, който започна предпазливо и имаше проблеми в първите минути, но взе своето от срещата.

С едно от първите си докосвания до топката Лукаку откри в 33-ата минута, след като обработи дълъг пас зад защитата и простреля с много точен удар Сория.

Решителният момент настъпи в 76-ата минута, когато Хетафе получи дузпа за игра с ръка на Диего Годин.

Хорхе Молина застана зад топката, но стреля лошо и изобщо не успя да уцели вратата. Няколко минути по-късно Интер се възползва и реши мача с попадение на тъкмо влезлия в игра Ериксен.

По същото време Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат на "Олд Трафорд" и надделя с 2:1 в реванша срещу ЛАСК Линц.

"Червените дяволи" бяха спечелили с 5:0 първия мач и затова излязоха почти изцяло с резерви тази вечер.

Гостите откриха в 55-ата минута чрез Филип Визингер, но само две минути по-късно Джеси Лингард изравни.

Резервата Антони Марсиал донесе победата две минути преди края на редовното време.

На четвъртфиналите Юнайтед ще се изправи срещу Копенхаген, а Интер очаква победителя от сблъсъка между Байер Леверкузен и Рейнджърс (3:1 в първия мач).