ПСВ Айндховен спря Арсенал и изпълни целта си

ПСВ Айндховен спря Арсенал и изпълни целта си Снимка: Getty Images

ПСВ Айндховен и Арсенал са двата тима от група "Б", които продължават към елиминациите в Шампионската лига, след като завършиха 1:1 на "Филипс Стейдиъм".

Преди последния кръг домакините се нуждаеха поне от точка, за да си гарантират второто място в групата и класирането на осминафинал - и в крайна сметка постигнаха целта си.

Тимът на Микел Артета пък вече си беше осигурил първата позиция и мениджърът прибегна до доста ротации в състава.

Еди Нкетия откри резултата с добър завършващ удар към края на първото полувреме, но "артилеристите" не задържаха дълго преднината си.

В началото на втората част Йорбе Вертесен вкара с левия крак за 1:1.

В 82-рата минута гол на Якуб Кивиор беше отменен заради засада на Габриел и Арсенал не успя да се поздрави с победата.

Все пак "топчиите" могат да са доволни от представянето си в групата и завършват с 13 т., следвани от ПСВ с 9.

Към Лига Европа продължава Ланс с 8 т., а Севиля (с 2) отпада от евротурнирите.