Разгром засили Лудогорец към основната фаза на Лига Европа

Разгром засили Лудогорец към основната фаза на Лига Европа Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец взе убедителна победа с 4:0 над молдовския Петрокуб у дома в първи плейоф за влизане в Лига Европа.

Така "орлите" се доближиха максимално до основната фаза на втория по сила европейски турнир.

Българският шампион успя и по категоричен начин да се върне към победите в Европа след краха 2:7 срещу Карабах в квалификациите на Шампионската лига.

Тази вечер Лудогорец показа, че е по-класният отбор и изцяло владееше положението на терена, но успехът стана разгромен едва в добавеното време благодарение на двата гола на защитника Диниш Алмейда.

В началото опасностите пред вратата на Петрокуб не идваха толкова лесно.

В 23-тата минута Кайо Видал центрира отдясно, а Квадво Дуа стреля много точно с глава и откри резултата.

До почивката опасен удар на Видал беше спасен, а Аслак фон Витри уцели гредата от пряк свободен удар.

След почивката гол на Петрокуб не беше зачетен заради засада и в 58-ата минута Лудогорец удвои.

Руан Крус с прекрасно изпълнен фалцов удар от дистанция покачи на 2:0 и направи преднината на своите далеч по-комфортна.

Десетина минути преди края гостите стигнаха до най-добрия си шанс да вземат по-добър резултат, но резервата Лупан не уцели вратата от чиста позиция.

В продължението изстрел от фал на Тодор Неделев беше спасен, но Диниш Алмейда не сбърка при добавката за 3:0.

Малко по-късно Алмейда вкара втори гол с глава след корнер и даде пълно спокойствие на тима си преди реванша следващата седмица.