Реал спря Челси у дома и остави развръзката за реванша

Реал спря Челси у дома и остави развръзката за реванша Снимка: Getty Images

Реал Мадрид и Челси завършиха 1:1 на "Алфредо ди Стефано" в първи полуфинал от Шампионската лига.

В доста оспорван сблъсък Челси беше отборът, който повече търсеше победата, но "кралете" показаха твърдост и избегнаха загубата, въпреки слабите си първи минути.

Зинедин Зидан заложи на схема с трима централни защитници и двама халфбекове, но тя определено не сработи в началото.

Челси беше по-добрият отбор през първите минути и създаде чисто положение, при което Тимо Вернер отправи слаб удар очи в очи с Куртоа и позволи на вратаря да спаси.

В 13-тата минута обаче гостите заслужено поведоха. Кристиан Пулишич получи топка зад защитата, финтира Куртоа и стреля през двама от централните бранители на Реал - 1:0.

Постепенно "Белия балет" успя да влезе в мача и да изравни играта, а Карим Бензема напомни за себе си с пробив и удар с левия крак, който срещна гредата.

В 29-ата минута Бензема изравни със страхотен гол, при който успя да укроти кълбото с глава в наказателното поле и с перфектен удар от въздуха разстреля Менди за 1:1.

Второто полувреме беше доста по-предпазливо и в него темпото определено спадна, а ситуациите пред двете врати бяха малко.

След 60-ата минута в игра за Реал влезе бившата звезда на Челси Еден Азар, но не успя да се отличи с нищо.

Томас Тухел пък прибегна до тройна смяна, която освежи "сините" в атака и те продължаваха да търсят победата.

Реал обаче играеше много внимателно и се стараеше предимно да не допусне втори гол. Все пак три минути преди края домакините стигнаха до положение и Рафаел Варан стреля опасно с глава.

Предстои реванш на 5 май на "Стамфорд Бридж", в който съперниците ще определят един от финалистите в турнира.