Рейнджърс нанесе тежки удари на Борусия в Дортмунд

Рейнджърс нанесе тежки удари на Борусия в Дортмунд Снимка: Getty Images

Рейнджърс изненада Борусия Дортмунд като гост и взе гръмка победа с 4:2 в плейофната фаза за класиране на осминафиналите в Лига Европа.

Шотландците показаха резултатен футбол и нанесоха ударите си в края на първото и началото на второто полувреме.

Джеймс Таверния откри от дузпа, а само три минути по-късно Алфредо Морелос изравни и така гостите се оттеглиха на почивката с два гола аванс.

Джон Лундстрам покачи на 3:0 скоро след подновяването на играта, а секунди по-късно Джуд Белингам намали за дортмундци.

Дан-Аксел Загаду обаче си отбеляза автогол след неумел опит за изчистване и Рейнджърс дръпна с 4:1.

Десетина минути преди края Рафаел Герейро върна надеждите на Борусия и запази интригата в реванша.

В друг от ранните мачове в турнира Шериф Тирасол изигра пореден впечатляващ двубой в евротурнирите този сезон и победи с 2:0 Брага.

Молдовците се представиха силно и в групата си в Шампионската лига, където победиха Реал Мадрид и се класираха на трето място. Сега те изглеждат близо до осминафиналите в Лига Европа.

Реваншите са на 24 февруари и в тях вече не важи правилото за гол на чужд терен.