Рома не успя да се противопостави на Севиля

Рома не успя да се противопостави на Севиля Снимка: Getty Images

Севиля се класира на четвъртфинал в Лига Европа след успех с 2:0 над Рома в Дуисбург.

Серхио Регилон и Юсеф Ен-Несири отбелязаха попаденията за победителите още през първата част и така Севиля вече очаква следващия си съперник - който ще стане ясен след реванша между Уулвърхемптън и Олимпиакос.

Тази вечер испанците надиграха убедително съперника, удариха две греди и още един гол им беше отменен през втората част.

Играчите на Рома бяха изнервени и в самия край останаха с 10 души заради директен червен картон на Манчини, присъден след намеса на ВАР.

По същото време за четвъртфиналите се класира и Байер Леверкузен, който още един път победи Рейнджърс - този път с 1:0 у дома.

Победния гол отбеляза Муса Диаби и така с общ резултат 4:1 Леверкузен продължава напред.

В следващия кръг германците ще играят срещу Интер.