Роналдо титуляр и с гол, но Юнайтед остава втори в групата

Роналдо титуляр и с гол, но Юнайтед остава втори в групата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Шериф Тираспол с класическото 3:0 на "Олд Трафорд", но продължава да бъде втори в група Е на Лига Европа, след като първенецът Реал Сосиедад записа пета поредна победа.

И трите голове за "червените дяволи" паднаха след центрирания. Диого Далот откри резултата минута преди почивката, засичайки центриране на Кристиан Ериксен от корнер.

Маркъс Рашфорд покачи на 2:0 в 65-ата, след като се появил между двете полувремена. Английският нападател също се разписа след удар с глава след центриране на Люк Шоу отляво.

Крайният резултат оформи Кристиано Роналдо с третия си гол за сезона. След като бе изваден от състава за гостуването на Челси през уикенда, португалецът бе титуляр срещу Шериф. Първият удар с глава на Кристиано бе отразен от вратаря на гостите, но при добавката нападателят на Юнайтед успя да прати топката в мрежата.

В последния кръг тимът на Тен Хаг гостува на лидера Реал Сосиедад, а Шериф приема последния Омония.