Роналдо засенчи Меси, унижение за Барса на "Камп Ноу"

Роналдо засенчи Меси, унижение за Барса на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Ювентус удари тежко Барселона с 3:0 на "Камп Ноу" в последния си мач от група G на Шампионската лига и завърши начело в групата.

Кристиано Роналдо засенчи Лионел Меси в битката на футболните величия и отбеляза два гола от дузпи за успеха на отбора си, докато Барса изигра пореден изключително разочароващ мач.

Сериозна роля в срещата имаше и системата ВАР, която отмени дузпа в полза на домакините и четвърти гол за Ювентус.

В 13-ата минута Араухо опита да спре Кристиано с ръка, а португалецът веднага се възползва от това, падна и си спечели наказателен удар, от който откри резултата.

Уестън Маккени направи 2:0 с атрактивен акробатичен удар само няколко минути по-късно, оставен непокрит след центриране отдясно.

В 52-ата минута първо Араухо избута Роналдо, а после Ленгле игра с ръка в наказателното си поле и се стигна до втора дузпа за Ювентус.

Роналдо още веднъж безпроблемно се разписа, а до края Барселона създаде положения, но не успя да отбележи дори почетен гол.

С победата "бианконерите" събраха 15 точки и с по-добри показатели в преките двубои изпревариха днешния си съперник в крайното класиране.

И двата отбора обаче продължават в осминафиналите на Шампионската лига.