Сензационен Мбапе разсипа Барса насред "Камп Ноу"!

Сензационен Мбапе разсипа Барса насред "Камп Ноу"! Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен разкости Барселона с 4:1 насред "Камп Ноу" с хеттрик на неудържимия Килиан Мбапе.

Първият сблъсък от осминафиналите в Шампионската лига завърши с катастрофа за каталунците, чиито шансове в реванша стават илюзорни и те ще трябва да се надяват на нов обрат срещу този съперник като знаменитото 6:1 преди 4 години.

В отсъствието на контузения Неймар, Мбапе пое отговорността в предни позиции за ПСЖ и беше звездата на мача, но целият тим на Маурисио Почетино игра впечатляващо и заслужи изразителния успех.

Срещата започна равностойно и двата тима си размениха по едно положение чрез Антоан Гризман и Мауро Икарди.

В 27-ата минута се стигна до лековата дузпа за Барса след минимален контакт между Курзава и Франки де Йонг.

Лео Меси изпълни безпощадно дузпата и изведе каталунците напред.

ПСЖ обаче се събуди и до края на полувремето убедително надигра домакините.

Само пет минути след попадението на Меси се стигна до изравняване след отлична комбинация между Курзава и Верати, която изведе Килиан Мбапе в наказателното поле.

Мбапе финтира Ленгле и отблизо разстреля Тер Щеген за 1:1.

До почивката парижани организираха още няколко добри атаки, но Курзава и Икарди не сполучиха при опасните си удари.

През вторите 45 минути предимството на ПСЖ стана още по-осезаемо.

Тер Щеген направи едно страхотно спасяване срещу Мойс Кийн, но в 65-ата минута Мбапе направи 2:1 след центриране на Флоренци отдясно и нескопосан опит на Пике да изчисти.

Малко по-късно отново Мбапе беше на чиста позиция, но Тер Щеген направи още едно спасяване.

В 70-ата минута Паредес центрира от фаул и Мойс Кийн с глава покачи на 3:1.

Пет минути преди края при контраатака героят на мача за пореден път беше изведен зад защитата и оформи хеттрика си, а унижението за Барселона стана пълно.