Севиля пак властва в Лига Европа, Лукаку стана антигерой за Интер

Диего Карлос направи дузпата в началото и после можеше да бъде изгонен, но накрая се превърна в герой с една задна ножица, отклонила се в Лукаку за последния гол в мача Снимка: Getty Images

Севиля грабна трофея от Лига Европа за шести път след зрелищна победа с 3:2 над Интер във финала в Кьолн.

Андалусийците доказаха, че Лига Европа е техният турнир и затвърдиха 100-процентовата си успеваемост във финалите, като спечелиха изключително равностоен и оспорван двубой.

Всичко започна отлично за Интер с откриващ гол още в 5-ата минута.

Ромелу Лукаку подхвана мощна атака и премина Диего Карлос, който го фаулира в пеналта. Самият Лукаку реализира отсъдената дузпа за 1:0.

Севиля реагира с натиск и в 12-ата минута Навас центрира отдясно, а Де Йонг плонжира и с глава направи 1:1.

Малко по-късно в лагера на Интер имаха претенции за втора дузпа след игра с ръка на Диего Карлос, а треньорът Антонио Конте побесня от отказа на съдиите да разгледат ситуацията и получи жълт картон.

В 33-ата минута отново Люк де Йонг вкара с глава след центриране от фаул и страхотно изпълнение в далечния ъгъл на вратата.

Само две минути по-късно обаче, при идентична ситуация пред другата врата, Брозович центрира от пряк свободен удар, Диего Годин скочи най-високо и направи 2:2.

След почивката Лукаку се превърна в антигерой за своите, като първо пропусна сам срещу вратаря при поредната мълниеносна контра, а после си вкара автогол.

В 73-ата минута Диего Карлос направи задна ножица, а белгиецът инстинктивно протегна крак и отклони топката във вратата си - 3:2 за Севиля.

Голът все пак беше записан на Карлос.

До края Интер не успя да създаде много положения, но беше близо до изравняването, когато удар на Алексис Санчес беше изчистен точно пред голлинията.