Страхотен ЦСКА приключи в Лига Европа с престижна победа над Рома

Страхотен ЦСКА приключи в Лига Европа с престижна победа над Рома Снимка: Lap.bg

ЦСКА завърши триумфално групите на Лига Европа с престижна победа с 3:1 над Рома на "Васил Левски".

Под проливния дъжд в София българският тим изигра най-силния си мач в група А на турнира и заслужено повали именития съперник навръх рождения ден на собственика си Гриша Ганчев.

Мачът беше без значение за крайния изход в класирането, като гостите вече си бяха осигурили първото място в групата и излязоха с експериментален състав почти изцяло от резерви.

Всичко започна прекрасно за "червените", които откриха още в 6-ата минута.

След неуспешен опит за удар на Санкаре, топката дойде удобно на Тиаго Родригес, който с едно докосване извън пеналта я изстреля във вратата за 1:0.

Така ЦСКА най-сетне откри головата си сметка в групите на Лига Европа.

Рома се събуди и наложи натиск, който доведе до резултат в 22-ата минута. Борха Майорал намери Томазо Миланезе в наказателното поле и юношата изравни.

Българският тим дебнеше на контраатака и стигна до чисто положение след половин час игра, но ударът на Тиаго този път не се получи и той не намери вратата.

Само пет минути по-късно обаче, пресата на ЦСКА даде резултат, Рома сгреши в своята половина и Али Соу направи 2:1, след като беше изведен сам срещу Бур.

Рома опита да натисне в началото на второто полувреме, но допусна нова фрапантна грешка, от която ЦСКА се възползва.

Фацио опита да върне към вратаря, но подаде право на Али Соу, който безпроблемно вкара втория си гол в срещата - 3:1 за "армейците"!

До края Рома натискаше, но ЦСКА се справи авторитетно в защита и не позволи чисти положения пред Бусато.

Така "армейците" събраха общо 5 т. в групата, но останаха на последното място в нея.

Рома завършва начело с 13 т. и продължава в следващата фаза, както и втория Йънг Бойс с 10 т. Клуж е трети с 5 т., но с по-добри показатели в директните двубои с ЦСКА.