Супер Лудогорец показа истинското си лице и елиминира Балкани

Супер Лудогорец показа истинското си лице и елиминира Балкани Снимка: start-photo.bg

Лудогорец преодоля първия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига след домакинска победа с 4:0 над Балкани в реванша и общ резултат 4:2 от двата мача.

Тимът на Ивайло Петев показа истинското си лице и поведе още в четвъртата минута. Бърнард Текпетей откри резултата след удар с глава, засичайки с глава центриране отдясно.

Домакините завършиха полувремето по най-добрия начин с втори гол във вратата на косовския шампион. В 45-ата минута Текпетей отбеляза второто си попадение, прокарвайки топката между краката на вратаря.

Второто полувреме започна по същия начин. В 48-ата бранител на Балкани изчисти топката от гол линията, но секунди по-късно груба грешка в защита доведе до трети гол във вратата им.

След грешка при разиграването на топката в наказателното поле тя попадна у Матиас Тисера. Той преодоля вратаря, след което завърши по диагонала.

Точка на спора сложи Кайо Видал в 78-ата минута. След нова грешка на гостите, този път в средата на терена, Спас Делев открадна топката, а при контрата трима от Лудогорец останаха срещу двама от Балкани. Делев плъзна топката наляво към бразилеца, който оформи крайното 4:0.

Това е първа победа за Лудогорец от началото на сезона след загубата от Балкани и тази от Крумовград на старта на родния шампионат.

Във втория кръг от квалификациите "орлите" ще се изправят срещу шампиона на Словения Олимпия Любляна, който отстрани латвийския Валмерия след победи в двата мача.

Лудогорец ще бъде домакин в първия двубой от втория квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Мачовете са на 26 юли и на 2 август.