Свиреп Манчестър Сити вкара 4 за едно полувреме и обезсмисли реванша

Свиреп Манчестър Сити вкара 4 за едно полувреме и обезсмисли реванша Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разби Спортинг Лисабон с 5:0 като гост и си осигури участие на четвъртфиналите в Шампионската лига още след първия осминафинален мач.

"Гражданите" въобще не губеха време да се разправят с противника и се разписаха 4 пъти още през първото полувреме.

Бернардо Силва вкара два гола, а по един добавиха Рияд Марез и Фил Фодън.

През втората част нов гол на Силва не беше зачетен заради засада, но Рахийм Стърлинг порази за пети път вратата на Адан.

Ответният двубой на 9 март ще бъде напълно протоколен, а Сити вече очаква съперника си в следващия кръг.