Тийнейджър покори "Бернабеу" в 6-голов спектакъл

Тийнейджър покори "Бернабеу" в 6-голов спектакъл Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Наполи с 4:2 на "Сантяго Бернабеу" в атрактивен мач от група "C" на Шампионската лига.

Победата гарантира, че Реал ще спечели групата си, а двубоят ще се запомни и с дебютното попадение за първия тим на 19-годишния халф Николас Пас.

Тийнейджърът се появи като резерва и се разписа в 84-тата минута с удар, който мина през ръцете на вратаря Мерет.

Попадението се оказа и победно, а преди него домакините така и не можеха да пречупят съперника си.

Наполи откри рано чрез Джовани Симеоне, но само две минути по-късно Родриго изравни с красиво изпълнение.

В 22-рата минута Джуд Белингам отбеляза дежурния си гол и изведе Реал напред, но в самото начало на втората част Замбо Ангиса изравни.

Последва дълго затишие, което беше прекратено от головия изстрел на Нико Пас.

В добавеното време се разписа и друга резерва - Хоселу, който се реваншира за пропуските си от по-рано.

В тази група Реал има пълен актив от 15 т. в 5 мача, а Наполи ще трябва да си осигури класирането в последния кръг срещу Брага.

Неаполитанците обаче имат 3 т. преднина пред директния си конкурент и дори равенството би ги устройвало, така че най-вероятно също ще продължат към осминафиналите.