ЦСКА отново победи в Лига Европа и е на крачка от групите

ЦСКА отново победи в Лига Европа и е на крачка от групите Снимка: Lap.bg

ЦСКА се класира за плейофния кръг на Лига Европа след успех с 3:1 над Б36 Торсхавн на "Българска армия".

Победният ход на "армейците" в евротурнирите продължи срещу непретенциозния съперник от Фарьорските острови, който през второто полувреме успя да създаде известни притеснения на българския тим.

С голове на Али Соу и Георги Йомов още през първата част обаче, ЦСКА натрупа комфортен аванс, а към края се разписа и резервата Кейта.

Соу откри в 27-ата минута при ситуация, в която страничният съдия не видя чиста засада на нападателя.

Малко по-късно Георги Йомов удвои с първия си гол с червената фланелка.

В 61-ата минута гостите изненадващо се върнаха в мача при първата си по-смислена атака. Антов и Матей не успяха да се справят с една дълга топка и Пингел намали на 1:2.

Голът на успокоението за ЦСКА дойде в 83-ата минута и беше дело на влезлия като резерва Жул Кейта.

В прекия сблъсък за влизане в груповата фаза ЦСКА ще срещне швейцарския Базел.

Мачът ще е на 1 октомври и този път "червените" ще са гости.