ЦСКА повали еврокошмара БАТЕ, пътят към плейофите е открит!

ЦСКА повали еврокошмара БАТЕ, пътят към плейофите е открит! Снимка: Lap.bg

ЦСКА-София повали беларуския БАТЕ Борисов с 2:0 на "Българска армия" и се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа.

"Армейците" надделяха в много тежък мач, в който техният съперник пропусна дузпа и удари на два пъти гредите. Голове на Али Соу в 44-ата минута и на Греъм Кери в самия край донесоха успеха.

Така БАТЕ Борисов, който преди години отстрани Левски и Литекс от евротурнирите, най-сетне си тръгва победен от България.

ЦСКА започна добре мача, но постепенно гостите успяха да изнесат играта и в 33-ата минута си спечелиха дузпа.

Първо гредата спаси Густаво Бусато, а после вратарят нокаутира съперник в опита си да боксира топката.

Неманя Милич се зае с изпълнението, но Бусато отрази неговия удар и така спаси трета поредна дузпа.

Това даде импулс на ЦСКА и точно преди почивката българският тим поведе.

Георги Йомов направи отличен пробив и стреля, Шербетски спаси, но Али Соу акробатично направи добавка за 1:0.

След почивката БАТЕ още веднъж удари гредата след мощен шут на Скиваш, при който и Бусато се намеси.

В последните секунди във финалния натиск на гостите се включи и вратарят Шербетски. Така се стигна до контраатака, при която Греъм Кери вкара на опразнената врата за крайното 2:0.

Следващият съперник на ЦСКА е наглед доста по-лек - Б36 Торшавн от Фарьорските острови, който ще госутва в София точно след седмица, на 24 септември.