УЕФА избра испански съдия за финала на Шампионската лига

УЕФА избра испански съдия за финала на Шампионската лига Снимка: Getty Images

Испанецът Антонио Мигел Матеу Лаос ще бъде главен съдия на финала на Шампионската лига между Челси и Манчестър Сити.

44-годишният Матеу Лаос за пръв път ще ръководи финал в турнира. Преди две години той беше четвърти съдия на финала между Ливърпул и Тотнъм в Мадрид.

През този сезон реферът свири шест мача от Лигата, като последният от тях беше успехът на Пари Сен Жермен с 3:2 над Байерн Мюнхен в четвъртфиналите. През юни и юли испанецът ще ръководи и двубои от Евро 2020.

Финалът на Шампионската лига ще се изиграе на 29 май от 22:00 българско време, а до часове се очаква УЕФА да обяви окончателното си решение относно града домакин.