ВАР видя абсурдна засада и помогна на Уулвс в Лига Европа

Уулвърхемптън достигна четвъртфиналите в Лига Европа след трудна победа с 1:0 у дома над Олимпиакос.

Първият мач беше завършил 1:1, а в реванша на "Молиню" английският тим премина през доста трудни моменти, за да отстрани гръцкия шампион.

Голът падна още в 8-ата минута, когато вратарят на гостите Боби Алан направи елементарна грешка, поведе си дълго една топка и изблъска в гръб Поденсе в пеналта.

Раул Хименес се разписа от отсъдената дузпа и изведе Уулвърхемптън напред.

Постепенно Олимпиакос изравни играта и в 28-ата минута се стигна до най-спорния момент. Гърците изравниха чрез Мади Камара, но ВАР влезе в действие и отмени гола, тъй като видя абсурдно тънка засада на ръката на Ел Араби при атаката.

Втората част също беше интересна и двата тима изпуснаха добри положения, но Уулвс удържаха победата и отстраниха съперника.

"Вълците" ще спорят за място на полуфиналите със Севиля, който днес победи Рома с 2:0.