Върба: Не сме играли под такъв натиск в българското първенство

Върба: Не сме играли под такъв натиск в българското първенство Снимка: Lap.bg

Треньорът на Лудогорец Павел Върба нямаше как да не е разочарован след отпадането на тима от Шампионската лига.

Загубата с 0:1 от Мидтиланд тази вечер в Разград сложи край на пътя на "орлите" в турнира още във втория квалификационен кръг.

Върба не пропусна да коментира и неотсъдената дузпа в полза на Лудогорец след почивката и изтъкна, че съперникът е подложил неговия тим на силен натиск.

"Първото полувреме не се получаваше като план в средата на терена. Противникът ни пресираше добре, нещо, на което не сме свикнали в първенството и си пролича. Губехме топката и не влизахме в комбинации. След това направихме вътрешна рокада и нещата се подобриха.

Един гол реши нещата. При 0:0 и ние имахме своите възможности, имаше една спорна ситуация, при която можеше да стане гол за нас.

Идеята беше да използваме силата на Анисе и Баджи, но на противника играта му се получаваше повече. А може би и класата си каза думата. Играчите дадоха всичко от себе си, но в някои ситуации не ни се получаваше.

Винаги играеш толкова, колкото ти позволи противникът. Не сме играли под такъв натиск във вътрешното първенство", изтъкна чехът.

"При 0:0 и такава чиста ситуация някой друг трябва да даде обяснение", коментира той ситуацията, в която Лудогорец поиска дузпа.