Вихрено начало доближи максимално Интер до мечтания финал

Вихрено начало доближи максимално Интер до мечтания финал Снимка: Getty Images

Интер направи голяма крачка към финала в Шампионската лига, след като спечели с 2:0 първото голямо дерби от полуфиналите срещу местния враг Милан.

"Нерадзурите" си осигуриха двата гола преднина още до 11-тата минута благодарение на мълниеносно начало.

Милан беше тотално неориентиран в защита и можеше да допусне и още попадения в кошмарните начални минути.

Един Джеко откри в 8-ата минута след един корнер, при който се пребори с Калабрия и засече топката от въздуха с левия крак.

Три минути по-късно Хенрик Мхитарян използва дупката в отбраната на съперника и покачи на 2:0.

Малко след това Чалханоглу удари греда, а Майк Менян попречи на Мхитарян да отбележи втория си гол.

Играчите на Стефано Пиоли опитаха да изнесат играта по-напред, но не успяваха да създадат нищо пред Онана.

В 31-вата минута Интер получи дузпа за нарушение на Кяер срещу Лаутаро Мартинес. Реферът обаче изгледа повторение и отмени наказателния удар, тъй като контактът между футболистите беше незначителен, а Лаутаро доста преигра при падането.

През втората част Милан заигра по-добре и показа зъби в атака.

В 50-ата минута Жуниор Месиас пропусна най-доброто положение за "росонерите" и от чудесна позиция отдясно стреля твърде разочароващо извън вратата.

Интер отговори почти веднага и Джеко беше изведен на чиста позиция, но Менян спаси удара му по земя.

Малко след изтичането на час игра Сандро Тонали завърши обещаваща атака на Милан с мълниеносен удар, който срещна дясната греда на Онана.

Това си остана последната сериозна ситуация, която символичните домакини успяха да създадат.

Те ще имат доста сложна задача на реванша през следващата седмица.