Вихреното начало донесе престижна победа на Лудогорец

Вихреното начало донесе престижна победа на Лудогорец Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец се пребори за престижна победа с 1:0 над Андерлехт в първи мач от плейофния кръг от елиминациите на Лигата на конференциите.

На "Хювефарма Арена" българският шампион поведе с ранен гол на Игор Тиаго, а впоследствие не се огъна в оспорваната битка, която се водеше по целия терен.

От първите минути Лудогорец започна агресивно, а гостите нямаха отговор за бързите атаки на разградчани.

Игор Тиаго пропусна две положения в началото, при които впоследствие бяха вдигнати и засади, но от третия път не сбърка.

В 8-ата минута бразилецът беше точен с глава след отлична комбинация с Кирил Десподов и центриране отдясно на футболист №1 на България.

Лудогорец продължи да атакува опасно и се стигна до пропуск на Бърнард Текпетей. Постепенно Андерлехт изравни играта и към края на полувремето натисна.

В добавеното време белгийците създадоха най-доброто си положение, но Лудогорец извади късмет, че Андерс Дрейер уцели гредата.

Второто полувреме започна равностойно и имаше атаки и към двете врати.

В 67-ата минута Десподов се оказа на отлична позиция, но стреля право във вратаря. В началото беше отсъдена засада, но повторенията показаха, че позицията на крилото е била редовна.

Постепенно "орлите" се прибираха все по-назад в защита и оставиха Андерлехт да води играта. Гостите имаха идеална възможност да изравнят в 84-тата минута, когато при една дълга топка Раман остана сам срещу Серджио Падт, но вратарят спаси удара му.

В края играчите на Лудогорец всякак бавеха времето, а резервата Матиас Тисера не се възползва от обещаваща контраатака.

Все пак тимът на Анте Шимунджа взе предимство от един гол преди реванша в Брюксел след една седмица.