Вратар стана герой за Реал при много тежко гостуване в Германия

Вратар стана герой за Реал при много тежко гостуване в Германия Снимка: Getty Images

Реал Мадрид преодоля доста тежки моменти, за да вземе победа с 1:0 в гостуването на РБ Лайпциг от осминафиналите на Шампионската лига.

Брилянтен гол на Браим Диас в началото на второто полувреме осигури успеха, а "Белия балет" може да благодари и на вратаря си Андрий Лунин за поредицата от спасявания, които отказаха напористия тим на домакините.

Лайпциг създаде предостатъчно опасности, но се провали при завършващите удари и шансовете за продължаване преди реванша намаляха чувствително.

Домакините изиграха добро първо полувреме, в което не просто успяха да се противопоставят на Реал, но и можеха да поведат, ако бяха измъкнали максимума от няколко добри атаки.

Още във втората минута гол на германците не беше зачетен заради спорна засада.

После и двата тима имаха положения и битката на терена беше сериозна, а Лайпциг остави впечатлението, че е по-настойчивият тим.

В 49-ата минута обаче Реал поведе благодарение на индивидуалната класа на Браим Диас.

Диас се измъкна между двама футболисти, проби и си освободи място за стрелба, за да завърши с параболичен удар с левия крак - 1:0.

Гостите се дръпнаха назад и изчакаха натиска на Лайпциг, а домакинът продължаваше да атакува масирано.

Постепенно и контраатаките на мадридчани станаха по-сериозни и при една от тях Винисиус удари гредата.

Лунин пък спаси още няколко положения, а играчите на домакините обикновено не успяваха да вземат точните решения при завършващото отиграване.

В крайна сметка Реал Мадрид взе ценно предимство преди реванша на "Бернабеу", който е на 6 март.