Вратарски гаф помогна на Байерн в 7-голов спектакъл срещу Юнайтед

Вратарски гаф помогна на Байерн в 7-голов спектакъл срещу Юнайтед Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен победи Манчестър Юнайтед с 4:3 на "Алианц Арена" в първото голямо дерби в Шампионската лига през този сезон.

Историческите съперници изнесоха голов спектакъл, който обаче не беше толкова оспорван, колкото подсказва крайният резултат.

Баварците имаха преимущество почти през цялото време, дълго водеха с два гола разлика и пропуснаха да убият рано интригата. Все пак накрая те взеха заслужени три точки, докато кризата в тима на Ерик тен Хаг се задълбочава.

Юнайтед започна добре мача и успяваше да блокира съперника, като същевременно организира няколко обещаващи атаки.

Расмус Хойлунд отправи опасен удар в самото начало, но Улрайх спаси.

После вратарят се справи и срещу Маркъс Рашфорд.

Постепенно обаче Байерн овладя центъра на терена и започна да прави все по-класни комбинации.

В 28-ата минута Лерой Сане отправи неособено опасен удар извън наказателното поле и изглеждаше, че Андре Онана няма да има проблем да се намеси.

Вратарят обаче остави топката да му мине през ръцете и така Байерн откри резултата.

Само 4 минути по-късно Мусиала направи мълниеносен пробив отляво, справи се с Далот и намери оставения непокрит Серж Гнабри, който стреля неспасяемо в ъгъла за 2:0.

Баварците заиграха още по-уверено и с лекота държаха инициативата, докато всякаква увереност в играта на гостите се изпари.

В началото на второто полувреме Расмус Хойлунд върна интригата с първия си гол с екипа на Юнайтед.

Няколко минути по-късно обаче Байерн получи дузпа за игра с ръка на Кристиан Ериксен. Хари Кейн стреля безапелационно от бялата точка за 3:1.

"Червените дяволи" отново изглеждаха напълно сринати, а Байерн пропусна куп положения, с които да си реши мача.

Веднъж и гредата помогна на Онана, който се отчете с няколко спасявания.

Противно на логиката, Юнайтед отново постави съперника под напрежение в 88-ата минута с попадение на Каземиро, който падайки успя да нанесе голов удар.

Домакините отново се събудиха и стигнаха до втора греда, а резервата Матийс Тел получи зад защитата и разстреля Онана за 4:2.

В добавеното време Бруно Фернандеш центрира и Каземиро с глава отбеляза втория си гол, но вече беше твърде късно за Юнайтед.

В другия мач от група "А" по-рано тази вечер Галатасарай се добра до равенство 2:2 с Копенхаген.