Юве страда в Португалия, Хааланд продължи наказателната си акция в ШЛ

Юве страда в Португалия, Хааланд продължи наказателната си акция в ШЛ Снимка: Getty Images

Порто победи Ювентус с 2:1 като домакин в първи осминафинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига.

Португалците затвърдиха страхотната си форма напоследък и вкараха по един гол в самото начало на двете полувремена. Юве се раздвижи едва в последната фаза от мача и достигна до попадение на чужд терен, което остави много неизвестни за реванша.

Още в първата минута Бентанкур върна един спорен пас към вратаря Шчезни, а в опита си да изчисти, стражът не успя да изпревари връхлитащия Тареми, топката се отби в иранеца и влетя в мрежата за 1:0.

Юве успя да създаде опасност едва към края на частта, когато Рабио отправи опасен удар, но като цяло, нищо в играта на гостите не се получаваше, а Кристиано Роналдо рядко играеше с топката.

В 20-ата секунда на втората част Муса Марега покачи на 2:0 след бърза атака отдясно и Ювентус трябваше отчаяно да търси поне един гол, за да се задържи в сблъсъка.

Влизането на Алваро Мората раздвижи атаката на "бианконерите" и в 82-ата минута Федерико Киеза отбеляза така важното попадение за 1:2.

В последните секунди Роналдо поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени.

В другия осминафинал тази вечер Борусия Дортмунд надделя с 3:2 в гостуването на Севиля.

Сусо изведе испанците напред още в 7-ата минута, но не след дълго Махмуд Дахуд изравни, а после дойдоха минутите на Ерлинг Браут Хааланд.

Норвежката сензация се разписа на два пъти до края на полувремето, за да даде отличен аванс на Борусия. Той вече има 7 гола от началото на турнира.

Люк де Йонг намали на 2:3 в 84-ата минута и остави на Севиля някакви надежди за ответния сблъсък, който е на 9 март.